. پاپ اپ 1- 2- .... پاتوق ایرانیان - رییس کمیته فرهنگی فوتبال:هیچکس نمی تواندسرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران را تغییر دهد تحلیل آمار سایت و وبلاگ
درباره پاتوق ایرانیان
............................................... درباره وبلاگ .................................................
دوستان
وبلاگ رسمی روستای باب الحکم http://tablighpop.ir/usercp/ پدر محسن یگانه
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفتگو با «موسیقی ما»:
هیچکس نمی تواند سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران را تغییر دهد
موسیقی ما - رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال از حمایت همه جانبه مسئولین فدراسیون و وزارت ورزش از سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل خبر داد.

به گزارش «موسیقی ما»، محمد رضا ملامحمد پس از انتشار برخی صحبت ها از سوی رئیس دفتر موسیقی وزارت ارشاد مبنی بر احتمال تغییر سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی و مورد تائید نبودن این سرود از سوی این نهاد، در گفتگو با «موسیقی ما» توضیحاتی را ارائه داد.

وی در ابتدای صحبت هایش گفت: « فدراسیون فوتبال در یک درخواست رسمی از یک هنرمند تقاضای تولید اثری فاخر و هنری را داده و همه جوانب حرفه ای کار نیز لحاظ شده است. به هیچ وجه سرود تیم ملی تغییر نخواهد کرد. مجوزهای رسمی هم به زودی اخذ خواهد شد تا برای اجرای آن نیز مشکل قانونی ای نباشد.»

او ادامه داد: «نامه نگاری هایی را برای دریافت مجوز این اثر انجام داده‌ایم و به زودی مجوز رسمی این اثر نیز با همکاری دوستان صادر خواهد شد.» رییس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره سیاست فدراسیون فوتبال در قبال سایر آثاری که با موضوعیت تیم ملی فوتبال ایران تولید و ساخته می شوند نیز گفت: «هر سرودی که با نام ایران و برای تیم ملی فوتبال باشد مورد حمایت ماست. هر هنرمندی که برای حمایت از تیم ملی فعالیتی انجام دهد برای ما محترم است اما قطعا اثر آقای خواجه امیری ترانه رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی خواهد بود.»

وی در انتهای صحبت هایش نیز تاکید کرد: « نکته حائز اهمیت در این موضوع این است که فقط فدراسیون فوتبال صلاحیت تصمیم گیری در مورد ترانه تیم ملی را دارد و ما باید تصمیم بگیریم که چه کسی حداکثر استانداردها را برای خواندن این ترانه دارد نه کس دیگری.»

گفتنی ست در روزهای گذشته «پیروز ارجمند» (مدیر کل دفترموسیقی وزارت ارشاد) در گفتگو با یکی از رسانه ها عنوان کرده بود: «برای تولید و ثبت سرود تیم ملی اقدامات قانونی انجام نشده و از نظر ما تولید آن غیر قانونی است. پیشنهادی و سفارشی در این خصوص به ما نشده و کار به صورت خصوصی تولید شده است. حضور ایران در جام جهانی اتفاقی است که مردم سالها منتظر آن بودند، تولید اثری در سطح تیم ملی باید حداقل معیارهای ایجاد شور و نشاط را به همراه داشته باشد. اثر تولید شده ای که مجوز رسمی نگرفته باشد از نظر ارشاد غیر قانونی است. به عنوان یک آهنگساز معتقدم، هر خواننده ای زنگ صدای خود را دارد بنابراین برای موسیقی های مختلف باید ازافراد مناسب استفاده شود ، برای خوانندگی سرودهای ملی باید از خوانندگان کلاسیک و کسانی که حجم صدای زیادی دارد استفاده شود ، به نظر من افرادی همچون محمدرضا صادقی ، نیما مسیحا ، ماریو تقدسی و رشید وطن دوست برای خوانندگی این اثر مناسب تر بودند. انتخاب این نوع ریتم برای کارهای آرم گونه مناسب نیست، این نوع سرودها نیاز به موسیقی های مارش گونه و تند دارد ، تم مورد استفاده برای این سرود قابل توجه و مناسب نیست. اگر تولید این اثر به ارشاد پیشنهاد داده می شد قطعا در تولید و ساخت آن ازگروه کر و یاارکستر سمفونیک استفاده می کردیم، با اینکار عظمت تیم ملی فوتبال ایران در سطح جهان نشان داده می شد.»
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
به روز شده در : شنبه 27 اردیبهشت 1393 -


:: مرتبط با: مطالب ,
ن : سیدعلی موسوی
ت : دوشنبه 1393/02/29
*********** کدهای زیر مطالب وبلاگ
زیارت عاشورا *********
موضوعات
********* تبلیغات *********
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی
******** پاپ اپ وبلاگ 1- 2- *********
********* تبلیغات http://tablighpop.ir/usercp/ *********
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات