. پاپ اپ 1- 2- .... پاتوق ایرانیان - پرونده‌ای برای آلبوم «خوشبختی» حمید عسکری –1 : شهاب اکبری تحلیل آمار سایت و وبلاگ
درباره پاتوق ایرانیان
............................................... درباره وبلاگ .................................................
دوستان
وبلاگ رسمی روستای باب الحکم http://tablighpop.ir/usercp/ پدر محسن یگانه
آخرین مطالب
لینکستان
نظر سنجی
امكانات جانبی
پرونده‌ای برای آلبوم «خوشبختی» حمید عسکری – 1
شهاب اکبری: نقطه قوت «خوشبختی» تغییرات بزرگ «حمید عسکری» بود
موسیقی ما – چهارمین آلبوم «حمید عسکری» روز پانزدهم بهمن ماه روانه بازار شد. او در مصاحبه های قبلی خود اعلام کرده بود که در این آلبوم با حفظ استایل به سراغ فضاهای جدیدتری رفته است. همینطور هم بود و قطعاتی از او در آلبوم «خوشبختی» شنیده شد نسبت به سه گانه آلبوم های «کما» متفاوت بود. «شهاب اکبری» در این آلبوم و با تنظیم هفت قطعه اولین تجربه کاری خود با عسکری را پشت سر گذاشت. بخش اول پرونده سایت «موسیقی ما» برای آلبوم خوشبختی به گفتگو با این تنظیم کننده اختصاص دارد که در ادامه می خوانید:
 
  • *از شروع همکاری با «حمید عسکری» بگویید و اینکه چگونه وارد پروژه آلبوم «خوشبختی» شدید؟
از سه یا چهار سال قبل صحبت هایی بین من و «حمید عسکری» مطرح می شد اما هیچ موقع طرح همکاری ما جدی نشده بود. پیش از این آلبوم صحبت ها جدی تر شد و کار را آغاز کردیم.
 
  • *ایده های این آلبوم از چه زمانی شکل گرفت و چه مراحلی را با هم سپری کردید؟
ماجرای ساخت این آلبوم به زمان کنسرت های حمید در آمریکا باز می گردد. فکر می کنم ملودی «بزن بارون» اولین قطعه ای بود که برای من از آمریکا ارسال کرد و قرار شد که تنظیم آن را انجام دهم. این قطعه را ماکت کردم و از طریق اینترنت در تماس بودیم و با هم در مورد آن مشورت می کردیم. این شروع کار بود و پس از بازگشت او ترک های دیگر آلبوم را هم پیش بردیم.
 
  • *چرا تنظیم هفت قطعه در این آلبوم را انجام دادید؟
چون تا جایی که من یادم هست طی سال‌های اخیر در هیچ آلبومی این تعداد تنظیم نداشتید. همکاری هایی که با دوستان خواننده داشتم چنین روندی داشته است. امکان دارد در آلبوم بعدی حمید تعداد کمتری کار داشته باشم. در این آلبوم استایل ملودی ها به گونه ای بود که شاید حمید فکر کرده است که با فضای من سازگاری بیشتری دارد.
 
  • *خودتان در مورد سایر بخش های این آلبوم و قطعات دیگر آن چه نظری دارید؟
در بخشی که به من مربوط می شد سعی کردم اتفاق خوبی را در فضای حمید عسکری ایجاد کنم. چون حمید در یک فضای دیگر بود و ذهنیت متفاوتی نسبت به تنظیم ها داشت. در حیطه کار خودم سعی کردم که تغییراتی را ایجاد کنم و به نوعی می خواستم هم تغییر ایجاد شود و هم اینکه خود حمید دوست داشته باشد. برای خود من ترانه اولویت بالایی دارد ولی ترانه های این آلبوم در سطح خیلی بالایی قرار ندارند. البته او از آلبوم های قبلی انتخاب های بهتری داشت و هر کدام از قطعات هم حرف هایی برای گفتن دارند. به نظر من در آلبوم بعدی قطعا انتخاب ترانه های او بهتر و بهتر خواهد شد. در بخش ملودی ها هم حمید کارها را می ساخت و با مشورت هم در مورد آغاز تنظیم تصمیم می گرفتیم. حمید خواننده ای است که به نظر تمامی عوامل آلبوم احترام می گذارد و تمامی نظرات برایش اهمیت بالایی دارد.
 
  • *آیا همین مقوله ترانه را می توانیم به عنوان یک نقطه ضعف در نظر بگیریم؟
من حساسیت زیادی روی بخش ترانه دارم. ترانه های حمید نسبت به آلبوم های قبل او خیلی بهتر است ولی فکر می کنم باز هم می تواند بهتر باشد. در آلبوم بعدی اگر قرار باشد که با هم همکاری کنیم سعی می کنم حمید را راضی کنم که ترانه های متفاوت تری را انتخاب کند. زیرا به نظر من سرنخ یک موزیک ، ترانه است.
 
  • * چه نقاط قوتی را این آلبوم می بینید؟
بیشترین بار مثبت و نقطه قوت خوشبختی تغییرات بزرگ حمید عسکری بود. احساس می کنم حمید برای این آلبوم احتیاج به یک تغییر بزرگ داشت و قطعا در تحولات اینچنینی نظرات مثبت و منفی زیادی وجود دارد. فکر می کنم اصل داستان همان تحولات در سبک او بود و از این پس با یک حمید عسکری جدید مواجه خواهیم شد.
 
  • *همین تغییراتی که اشاره کردید اتفاقا در قطعاتی که توسط شما تنظیم شده است بیشتر به چشم می خورد. خود حمید عسکری از ابتدا این تصمیم را داشت؟
زمانی که او به سراغ من چنین قصدی را داشت و قرار شد که مردم یک حمید عسکری دیگر را بشنوند. آنقدری که از دست من و سایر عوامل آلبوم بر می آمد بهترین ها را انجام دادیم و کوتاهی نکردیم.
 
  • *این قبیل تحولات معمولا با واکنش های مختلفی همراه می شود. در این مدت دو هفته ای چه نظراتی را از مخاطبان و یا اطرافیان خود دریافت کرده اید؟
نظرات منفی هم شنیده ام ولی کلیت کار خوب بوده است و بازخوردهای مثبت بیشتری را دریافت کرده ام. فضایی که کار کردیم را دوست داشتم و سعی کردم به نوعی علاوه بر ایجاد اتفاقات جدید ، مخاطبان هم کارها را دوست داشته باشند.
 
  • *حمید عسکری یکی از خواننده هایی است که تمامی ملودی های آلبوم هایش را خودش می سازد. فکر می کنید با وجود این تغییرات بهتر نبود که به سراغ ملودی سازهای جدید هم برود؟
حمید یکی از بهترین ملودی سازهای موسیقی پاپ است و همیشه از این بخش کاری خود جواب گرفته است. خیلی از کارهای او را هم مردم دوست دارند و ایراد خاصی ندارد که برای خودش نیز این کار را انجام دهد. اگر که در این بخش هم از من نظر می خواست حتما به او پیشنهاد می کردم که ملودی های افراد دیگر را نیز امتحان کند. شاید با حس حمید عسکری و ملودی یک شخص جدید اتفاقات بزرگی ایجاد شود. من همیشه از تنوع استقبال می کنم و دوست دارم که تجربیات جدید داشته باشم. باز هم می گویم که اگر او برای آلبوم خودش ملودی بسازد بد نیست زیرا سابقه و تجربه بسیار خوبی دارد.
 
  • *و از فعالیت های شخصی خودتان در عرصه خوانندگی چه خبر؟
دو کار جدید دارم که خودم خیلی آنها را دوست دارم. هنوز به اینکه بخواهم موزیک بازاری تولید کنم فکر نکرده ام ولی فعلا کاری که با قلبم دوست دارم را انجام می دهم. یکی از اینها به مرحله انتشار نزدیکتر است و طی روزهای آینده از طریق سایت «موسیقی ما» در اختیار مخاطبانم قرار خواهد گرفت.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
به روز شده در : سه شنبه 6 اسفند 1392 - 10:46

اخبار مرتبط
:: مرتبط با: مطالب , تصاویر ,
ن : سیدعلی موسوی
ت : چهارشنبه 1392/12/7
*********** کدهای زیر مطالب وبلاگ
زیارت عاشورا *********
موضوعات
********* تبلیغات *********
صفحات
نویسندگان
آرشیو مطالب
برچسب ها
امكانات جانبی
******** پاپ اپ وبلاگ 1- 2- *********
********* تبلیغات http://tablighpop.ir/usercp/ *********
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic